گفتگوی رئیس هیئت مدیره شرکت با روزنامه کاروکارگر

شرکت عالی عمارت یزد اخبار, اخبار شرکت گفتگوی رئیس هیئت مدیره شرکت با روزنامه کاروکارگر

اخبار اخبار شرکت

گفتگوی رئیس هیئت مدیره شرکت با روزنامه کاروکارگر

ارسال شده توسط مدیر سایت

مهندس مجید مفیدی فر رئیس هیات مدیره شرکت عالی عمارت یزد:
مشکلات باعث نمی شوند مشارکت خود را در عرصه های عمرانی کاهش دهیم
شرکت های پیمانکاری متخصص برای حضور موثر در عرصه های عمرانی نیاز به حمایت جدی مسوولان دارند
توفیق خدمت به کشور در هر لباس و عرصه ای موهبتی است که نصیب افراد متعهد و متخصصی می شود که برای سازندگی کشور خود کمر همت بسته و مردانه در عرصه های سازندگی و توسعه زیرساخت هایی که مطالبات به حق هموطنان عزیز را به دنبال دارد، تلاش می کنند.
این حضور همواره با مشکلات و چالش هایی روبرو است اما از آنجا که این عده به دور از هرگونه حاشیه ای تنها به عمران و آبادانی می اندیشند و خود رابه عنوان یک آبادگر وقف سازندگی و خدمت به خلق کرده اند، تمامی ناملایمات و سختی ها را پشت سر گذاشته و کارنامه ای درخشان از خود به جا گذاشته اند.
شرکت عالی عمارت یزد از جمله پیمانکاران برتر شرکت گاز استان یزد است که خدمات ارزنده و شایسته ای به انجام رسانده است.
اجرای پروژه های خاص در بهترین زمان ممکن، ایجاد دهها شغل مستقیم برای هموطنان عزیز و فعالیت مستمر و بدون حاشیه در کنار حضور مستمر در عرصه های آبادانی، بدون خستگی از مشکلات پیش رو تنها بخشی از اقدامات این شرکت است که باعث شده تا نام شرکت عالی عمارت یزد در فهرست برترین شرکت های پیمانکاری قرار گیرد.
فعالیت این شرکت با توجه به تجربه های زیاد، به قدری در توسعه زیر ساخت های استان یزد چشمگیر بود که ما را بر آن داشت تا گفت وگویی با رییس هیات مدیره پروژه این مجموعه توانمند داشته باشیم.
برای آشنایی بیشتر با چگونگی عملکرد شرکت عالی عمارت یزد در استان یزد گفت وگوی کاروکارگر با مهندس مجید مفیدی فر رئیس هیات مدیره پروژه این مجموعه متخصص و متعهد از منظر نگاهتان می گذرد.
*تاریخ تاسیس شرکت
شرکت عالی عمارت یزد سال 1379 تاسیس و فعالیت خود را در عرصه های عمرانی آغاز کرد.
*نوع فعالیت
عمده فعالیت ما در حوزه تاسیسات و تجهیزات، نفت و گاز ، ابنیه و آب می باشد.
*رتبه شرکت
در حال حاضر دارای گرید 3 تاسیسات و تجهیزات ، گرید 5 نفت و گاز و ابنیه و گرید 4 آب می باشیم که با توجه به حجم فعالیت های صورت گرفته در رشته تاسیسات و تجهیزات به گرید 2 و در رشته نفت و گاز به گرید ارتقاء پیدا کرده ایم و مراحل ثبت خود را می گذراند.
*همکاری با سازمان‌ ها و استانها
عمده فعالیت ما در استان یزد بوده است و کار خود را با شرکت آب و فاضلاب شهری آغاز کردیم و بالغ بر 11 پروژه را برای این شرکت اجرا کردیم.
پس از آن با شرکت مخابرات ، آب و فاضلاب روستایی، شرکت گاز در استان فعالیت خود را ادامه دادیم.
*پروژه های اجرا شده توسط شرکت
در قریب به 2 دهه فعالیت مستمر در عرصه های عمرانی ما تعداد 56 پروژه را اجرا و به مرحله بهره برداری رسانده ایم.
*شاخص ترین پروژه های اجرا شده توسط شرکت
1-اجرای پروژه فاز 2 شبکه فاضلاب شهر مهریز در سالهای 93 و 94 .
2-اجرای گازرسانی به بیش از 60 روستا در استان یزد به کارفرمایی شرکت گاز .
3-احداث 3 ساختمان کابل نوری در شهر اردکان به کارفرمایی مخابرات.
*پروژه های در دست اجرا
در حال حاضر تعداد 3 پروژه توسط شرکت در حال اجرا می باشد و 2 پروژه دیگر را نیز اخیرا برنده شده ایم.
*پروژه های در دست اجرا عبارتند از:
1-گازرسانی به روستاهای شهرستان تفت که حدود 130 روستا را شامل می شود و 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
2-فاز اول گاز رسانی به روستاهای میان کوه از توابع تفت و مهریز که شامل اجرای 58 کیلومتر خط تغذیه می باشد و حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
3-گازرسانی به کارخانه گندله سازی بهاباد که شامل 38 کیلومتر خط تغذیه می باشد و بالغ بر 110 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
*میزان اشتغالزایی صورت گرفته
با توجه به حجم پروژه ها در حال حاضر ما توفیق آن را داریم که برای تعداد 102 نفر از هموطنان عزیزمان به صورت مستقیم ایجاد اشتغال نماییم.
*آمادگی جهت حضور در سایر استانها
با توجه به هدف ما از حضور در عرصه های عمرانی که آبادانی کشور عزیزمان را به همراه دارد قطعا در رشته کاری ما نیاز به تخصص ما در استانهای دیگر باشد با تمام توان جهت توسعه زیرساخت های کشور حضور پیدا خواهیم کرد تا بدینوسیله ضمن انجام وظیفه ملی موجب تحقق مطالبات به حق هموطنان عزیزمان شویم.
*مشکلات ناشی از افزایش قیمت ها و عدم ثبات در بازار
قطعا بحث افزایش های بی رویه و نامتعارف قیمت ها به ما و تمام همکاران ما فشار مضاعفی را وارد کرده و مشکلاتی را پیش روی ما قرار داده است ، به گونه ای که می توان ادعا کرد در حال حاضر پروژه های ما به هیچ عنوان سود آور نیست! در واقع اگر ما بتوانیم هزینه های جاری شرکت را پوشش داده و پرسنل خود را حفظ کنیم کفایت می کنند و دیگر به سود و آورده پروژه ها نمی توانیم فکر کنیم.
از طرف دیگر نمی توانیم کار نکنیم و می بایست که این حضور و فعالیت ادامه داشته باشد و امیدوار باشیم تا از شرایط موجود عبور کنیم.
در بحث تعدیل ها هم به هیچ عنوان این راهکار افزایش ها را پوشش نمی دهد، اما امید به آینده بهتر باعث شده تا ما حضور خود را کمرنگ نکنیم.
*تفاوت پروژه های اعتبار نقدی با اوراق مشارکت
البته کارفرمایانی که اعتبار پروژه ها را به صورت نقدی پرداخت می کنند بسیار بهتر است اما این مساله هم به نوعی دچار آفت شده به گونه ای که با توجه به استقبال پیمانکاران از چنین پروژه هایی رقابت شدید شده و قیمت ها به شدت کاهش می یابد.
*عمده ترین مشکل پیش روی شرکت
مسائل کلانی که ما درگیر آن هستیم این است که پروژه ها به لحاظ مالی با ریسک بالا انجام می شود.
به عنوان مثال قیمت لوله های فولادی و پلی اتیلن در 18 ماه گذشته بالغ بر 300 درصد رشد داشته است ولی متاسفانه تعدیل ها به هیچ عنوان پاسخگونیست.
این مساله در ابتدای سال 97 مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرد که با همراهی و همکاری مدیران شرکت گاز توانستیم از آن بحران عبور کنیم.
در واقع مدیران شرکت گاز استان یزد بسیار دست گیر هستند و در مواقع لزوم تعامل و همکاری بسیاری خوبی با ما دارند و تا حد توان ما را یاری می کنند.
مشکل دیگر ما بر می گردد به سازمان تامین اجتماعی که با توجه به ضرایب در نظر گرفته شده از سوی این سازمان برای پیمان‌ها ولی تامین اجتماعی با تبصره های خاص خود این مصوبات را نادیده گرفته و روال اجرایی خود را دارد.
عدم همکاری تامین اجتماعی با شرکت های پیمانکاری که در وضعیت اقتصادی موجود خود را در عرصه های عمرانی حفظ کرده اند تا بتوانند روند توسعه عمرانی را سرعت ببخشند در تضاد است و فشار مضاعف این سازمان که مدام به دنبال مستمسکی برای اجرای برنامه های خود و نادیده گرفتن مصوبه مجلس و تبصره موجود در پیمان ها است قطعا توان پیمانکاران را کاهش خواهد داد.
*درخواست از مسوولان
جا دارد کارفرمایان از بزرگ کردن پروژه ها پرهیز نموده و این امکان را برای شرکت های جوان تر که رتبه های پایین تری دارد فراهم کنند تا بتوانند در عرصه های عمرانی به اجرای پروژه های عمرانی پرداخته و به تخصص خود بیافرایند تا نسل آینده پیمانکاران قوی و متخصص هم شکل بگیرد.
*سخن پایانی
مجموعه کارفرمایی ما خصوصا شرکت گاز در استان یزد بسیار سالم و پاکدست هستند و به دنبال انجام کار هستند نه به دنبال مسایل حاشیه ای ! این عزیزان با تمام توان از ما حمایت می کنند و اگر هم جایی نتوانند ضرر و زیان پیمانکار را جبران کنند ولی همدردی کرده و بسیار همراه می باشند که بسیار ارزشمند است در خصوص مباحث فنی هم ما در استان افراد بسیار قوی و متخصصی داریم که تجربه این عزیزان بسیار راهگشا می باشد.
*تشکر و قدردانی
وظیفه می دانم از مدیران محترم و مجموعه شرکت گاز استان یزد، سایر مسوولان محترم استان یزد که دغدغه خدمت دارند و پرسنل شریف و سختکوش شرکت عالی عمارت یزد که همواره ما را در عرصه های عمرانی یاری می نمایند تشکر و قدردانی نمایم.
صفحه اول روزنامه کاروکارگر مورخ 1398/05/20
صفحات 8 و 9 روزنامه کاروکارگر مورخ 1398/05/20
نمایش گفتگو در تارنمای روزنامه کاروکارگر مورخ 98/05/20

برچسب , ,

نوشته شده توسط مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقشه گوگل